Истинско горещо лято в София. Високите температури в столицата принудиха хората да търсят прохлада под сенките на дърветата, а някои дори нагазиха във водите на фонтаните пред НДК.
Снимки: Десислава Кулелиева, БНТ


Не липсваха и ентусиасти, които се възползваха от топлото време за фотосесия.









Столичната община стартира инициатива за раздаване на минерална вода на гражданите в горещите летни дни.


Минералната вода се раздава на три пункта в столицата – край храма "Св. Неделя", на Орлов мост при езерото "Ариана" и в парка на Националния дворец на културата.
Актьорът Хавиер Бардем остави отпечатъците си пред Китайския театър в Холивуд (СНИМКИ)
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив