Григор Димитров е на четвъртфинал в Бризбейн

Димитров победи Даниел Алтмайер и ще се изправи на 1/4-финалите срещу австралиеца Ринки Хиджиката.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:09, 04.01.2024
Чете се за: 02:17 мин.
григор димитров четвъртфинал бризбейн

Григор Димитров победи Даниел Алтмайер във втория кръг на турнира от сериите АТР 250 в Бризбейн. Българинът, който е поставен под номер 2 в схемата се наложи с 6:1, 6:2 за 67 минути и записа трети успех над германеца в двубоите помежду им.

Димитров поведе с 5:0 и спечели първия сет срещу Алтмайер с 6:1. Във втората част той направи серия от три поредни гейма от 0:1 до 3:1. След това Григор постигна още един пробив и затвори мача след 6:2.

Димитров е шампион в Бризбейн през 2017 г., а днес записа победа №20 в турнира.

Той ще се изправи на 1/4-финалите срещу австралиеца Ринки Хиджиката, който по-рано се наложи над чеха Томаш Махач с 2:1 сета.

"Беше хубав мач. Движех се много добре по корта в началото и бях агресивен, когато се налагаше. Това е един от любимите ми кортове и благодаря на публиката, която остана да ме гледа. В следващия кръг публиката ще бъде за австралиеца, но аз обичам честните мачове. Играят двама човека на корта, за съжаление само единият продължава напред. Аз се опитвам да играя най-добрия си тенис", коментира Димитров веднага след успеха.

На старта на турнира топракетата ни направи обрат срещу Анди Мъри, за да спечели първия си двубой на сингъл за годината.

По-късно днес Димитров ще играе на четвъртфинал и в турнира на двойки. Българинът и Себастиан Корда от САЩ ще играят срещу Лойд Гласпуул от Великобритания и Жан-Жулиен Рожер от Нидерландия.