Хебър надви минимално Спартак в дербито на новаците в Първа лига

20:27, 05.08.2022
Чете се за: 02:35 мин.
хебър надви минимално спартак дербито новаците първа лига

Отборът на Хебър Пазарджик постигна втората си победа от началото на сезона в Първа лига, след като надигра с минималното 1:0 като гост тима на Спартак Варна в двубой, който противопостави двама от новаците в българското първенство.

Единственото попадение в срещата реализира Октай Хамдиев в началото на второто полувреме. В 49-ата минута той засече с глава отблизо центриране на Тодор Чаворски отдясно и промуши топката през краката на стража на домакините, за да донесе трите точки на своя тим.

"Соколите" получиха отлична възможност все пак да стигнат до точката двадесет минути по-късно, когато Мауро Секейра от тима на Хебър игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният съдия отсъди дузпа в полза на домакините.

Зад топката застана Мартин Тошев, но след неговия изстрел кълбото срещна напречната греда и излезе в аут, запазвайки аванса на отбора от Пазарджик.

Освен това малко по-рано варненци отново бяха много близо до изравнителния гол чрез Руслан Черненко, чийто удар също се отби от напречния стълб.

До края на срещата гостите устояха на домакинския натиск, за да грабнат втората си победа през кампания. По този начин момчетата на Фулвио Пея събраха актив от 6 точки, който ги изкачи временно до седмото място в подреждането.

Спартак Варна от друга страна допусна четвърта загуба в пет кръга и със само една спечелена точка заема предпоследната 15-та позиция. Зад тях остава единствено съставът на Ботев Пловдив, който е без нито един пункт до момента.

Руснак, живеещ във Варна, е заплашен от екстрадиция. Според семейството - заради гражданската му позиция
Протест пред президентството срещу подновяването на доставките от "Газпром"