Производители на хляб са притеснени заради поскъпването на тока и очакват помощ от държавата.
Вече са излезли сметките за октомври. Бургаски производители сигнализират, че са пред фалит - изразходената електроенергия е по-малко от предходния месец, но сумата, която трябва да платят, е в пъти по-висока.
"Сметката е, че имаме около 10 000 kWh по-малък разход, а имаме с около 10 хиляди лева по-висока сметка. Аз бях шокиран. Не знам, ще търсим от някъде заем ли, на фона на това, че всички суровини се увеличиха и трябва да ги плащаме и тях, защото иначе доставчиците спират да ни снабдяват, електроенергията също трябва да се плати. Нямам представа как ще се спасяваме", заяви Димитър Людиев, председател на Регионалния съюз на хлебопроизводителите в Бургас.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите