Холанд вдъхнови Борусия (Дортмунд) с два гола при успех срещу последния

23:42, 15.12.2021
Чете се за: 01:25 мин.
холанд вдъхнови борусия дортмунд два гола успех последния

Норвежката голова машина на Борусия (Дортмунд) Ерлинг Холанд беше точен на два пъти при класическата победа с 3:0 на "жълто-черните" у дома срещу последния в класирането на Бундеслигата Фройтер Фюрт.

Именно той откри резултата с гол от дузпа в 33-ата минута, отсъдена за игра с ръка на футболист на гостите в наказателното поле.

Малко по-рано пък Холанд бе дал асистенция за попадение на Торган Азар, което обаче ВАР отмени заради засада на белгийския футболист.

Крехкият аванс на Борусия се задържа до 82-ата минута, когато Ерлинг Холанд засече с глава подаване на Юлиан Бранд от пряк свободен удар, за да удвои преднината на своя тим.

В края на редовното време Бранд асистира и Дониел Маален, който оформи крайния резултат в срещата.

Победата помогна на вестфалци да съберат 34 точки, с което изостават на шест от лидера Байерн (Мюнхен). Гройтер Фюрт пък е твърдо на дъното с едва 4 пункта, на цели 13 от спасението.