Христеа Нинова донесе първи медал за България от европейския шампионат по бокс за юноши и девойки

В спор за място на финала тя ще се изправи в четвъртък срещу представителката на домакините Ребека Мюлер

христеа нинова донесе първи медал българия европейския шампионат бокс йноши девойки
Снимка: БФ бокс
10:27, 26.07.2023

Христеа Нинова е първата медалистка за България на европейското първенство по бокс за юноши и девойки. Младата боксьорка се класира за полуфиналите в категория до 50 килограма на шампионата в Плоещ, Румъния. Под наставленията на олимпийските шампиони Петър Лесов и Стойка Кръстева, както и на Пейчо Багдатов, тя си осигури минимум бронзово отличие.

Нинова постигна категорична победа на четвъртфиналите с 5:0 гласа над естонката Ксения Веселова, а в спор за място на финала ще се изправи в четвъртък срещу представителката на домакините Ребека Мюлер.

За медал днес ще се боксира и Александра Буюклиева. В категория до 54 килограма тя ще се изправи на четвъртфиналите срещу Габриела Венцел (Хърватия). Двубоят трябва да започне в 13:00 часа. Във вечерната сесия има още два мача с българско участие. От 17:30 часа Ангел Димитров (50 кг) ще се изправи срещу Александру Ченуса (Молдова) за място на полуфинал. Около 21:30 часа пък Роселин Бачевски (+80 кг) ще боксира с арменеца Рустам Намоян. При победи двамата ще си осигурят минимум бронзови отличия.

До четвъртфиналите достигнаха още Ангел Самуилов (48 кг) и Янко Илиев (52 кг). Техните мачове за отличия ще се проведат в четвъртък.

Барселона победи Алмерия с голове на Фермин Лопес
07:33, 17.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Спортни новини 17.05.2024 г., 06:30 ч.
06:30, 17.05.2024
Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
Чете се за: 01:35 мин.
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Спортни новини 16.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 16.05.2024
Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”
20:49, 16.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.