Интер победи класически Наполи и оглави Серия А

"Нерадзурите" се наложиха с 3:0

интер победи класически наполи оглави серия
23:40, 03.12.2023

Интер победи Наполи с класическото 3:0 каго гост в двубой от 14-ия кръг на Серия А, игран на стадион "Диего Армандо Марадона".

"Нерадзурите" можеха да поведат в резултата още в началото на срещата чрез Маркюз Тюрам в 13-ата минута, но то беше отменено от ВАР поради засада. Все пак в края на първото полувреме Интер поведе чрез Хакан Чалханоглу.

В началото на втората част Николо Барела (62') покачи за 2:0 в 62-ата след асистенция на Лаутаро Мартинес, а класиката оформи Маркюз Тюрам (85') в края на срещата.

Така Интер събра 35 точки и отново излезе на върха в Италия. Втори остава Ювентус с 33, а Наполи са на 5-а позиция с 24, с колкото е и четвъртия Рома, но неаполитанци са с по-лоша голова разлика.

Жоао Феликс се оказа герой за Барселона при победата на каталунците над Атлетико Мадрид