Интер победи Лече и отново дръпна на върха в Серия А

"Нерадзурите" се наложиха с 2:0

интер срещна проблеми фрозиноне отново оглави подреждането серия
22:35, 23.12.2023

Интер постигна рутинна победа с 2:0 у дома срещу Лече в мач от 17-тия кръг на Серия А.

С успеха "нерадзурите" запазиха разликата на върха от 4 точки с втория Ювентус, който по-рано днес се наложи над Фрозиноне с 2:1.

Ян Бисек откри резултата с дебютния си гол за Интер. Германският бранител се разписа в 43-а минута след асистенция на Хакан Чалханоглу.

Николо Барела затвърди успеха с попадение в 78-а минута след асистенция на Марко Арнаутович. Барела бе изведен ефектно от Арнаутович с пета зад гърба на защитата и за него остана само да прати топката в мрежата.

Лече доигра последните минути с 10 души след червен картон на замбиеца Ламек Банда в 84-а минута.

Верона също спечели с 2:0 у дома срещу Каляри в друга среща от кръга. Нгонге и Джурич се разписаха и помогнаха на веронци да се измъкнат от зоната на изпадащите. Тимът вече е 16-и с 14 точки. Каляри остава 18-и с 13 точки.