Интер пропусна да оглави подреждането в Серия "А" след нулево равенство срещу Дженоа

00:13, 26.02.2022
интер пропусна оглави подреждането серия нулево равенство дженоа

Действащият шампион на Италия Интер пропусна да накаже грешната стъпка на градския си съперник Милан и да оглави подреждането в Серия "А", след като направи 0:0 като гост на Дженоа.

На стадиона в Генуа и двата отбора имаха своите шансове да стигнат до гол, като през първото полувреме по-добрите възможности бяха за състава на домакините.

Още в 7-ата минута Алберт Гудмундсон пропусна отлична възможност да открие резултата, докато в 29-ата удар на Филипо Мелегони беше отразен от Самир Ханданович.

Съставът на Интер пък беше най-близко до гола в 62-ата минута, когато Данило Д'Амброзио засече с глава центриране от ъглов удар, но за негово огромно съжалени изстрела му се отклони от напречната греда.

Така, в крайна сметка двубоят завърши без голове, което остави "нерадзурите" на 2-ро място в класирането само на точка от лидера Милан. Футболистите на Симоне Индзаги имат и мач в запас.

Съставът на Дженоа пък остава на предпоследното 19-то място с актив от 17 точки, на пет пункта от спасителния бряг.