Иса донесе победата на Черно море над Черноморец Балчик във Варна

иса донесе победата черно море черноморец балчик варна
Снимка: БПФЛ
17:09, 07.02.2024
Чете се за: 01:57 мин.

Лидерът в Първа лига Черно море постигна минимална победа с 1:0 над Черноморец Балчик, във втората си проверка за деня, която се игра на стадион „Тича“ във Варна.

В 11-ата минута бе първото по-сериозно положение в срещата. Уеслен Жуниор изведе в добра позиция Васил Панайотов, който стреля по диагонал отдясно, но вратарят на гостите Галин Григоров спаси. В 14-ата минута Черно море откри резултата. Исмаил Иса се пребори за топката в наказателното поле, прехвърли вратаря на гостите и с глава вкара за 1:0.

През второто полувреме двата отбора не успяха да създадат сериозни голови положения и да си отбележат гол, и Черно море постигна минимална победа в контролата.

До момента по време на зимната подготовка „моряците“ изиграха седем проверки. В първата Черно море отстъпи на Фарул в Констанца с 0:2. След това варненският тим надделя над Черноморец Бургас с 2:0.

По време на лагера в Турция Черно море загуби с 0:1 от Слован Либерец, и завърши наравно с Днипро-1 (2:2), Спартак Кострома (1:1) и Беса (Северна Македония) – 0:0. По-рано днес Черно море завърши 0:0 с Дунав Русе.

В неделя 11 февруари Черно море ще представи отбора срещу Добруджа, като спарингът е насрочен за 16:00 часа.