Испания се класира за четвъртфиналите на Евро 2022 за жени

11:16, 17.07.2022
Чете се за: 02:22 мин.
испания класира четвъртфиналите евро 2022 жени

Националният отбор по футбол на Испания за жени се класира за четвъртфиналите за Европейското първенство по футбол 2022, след като надигра с минималното 1:0 състава на Дания.

Единственото попадение за "Ла Фурия" реализира Марта Кардона в последната минута на редовното време.

С този успех испанките си гарантираха второто място в тази група В и в следващата фаза ще се изправят срещу домакина на първенството Англия, който до този момент има три победи от три срещи в турнира, като "Трите лъвици" са реализирали 14 гола и не са допуснали нито един.

Мачът между Англия и Испания ще се проведе на 20 юли от 22.00 часа на стадион "Фалмър" в Брайтън и Хоув.

В другият двубой от група В вчера тимът на Германия записа трета поредна победа на Евро 2022 за жени, след като надигра с класическото 3:0 състава на Финландия. София Клайнхерне даде аванс на "Бундестима" малко преди почивката, а скоро след подновяването на играта Александра Поп удвои аванса на германките. Крайният резултат пък оформи Никол Аниоми в 63-та минута.

По този начин Германия завърши на първото място в групата с пълен актив от 9 точки и в четвъртфиналите ще играе срещу отбора на Австрия.

Днес предстои да стане ясна и развръзката в група С, където и четирите отбора имат шанс да продължат напред в турнира. От 18.55 часа в ефира на БНТ 3 ще може да проследите двубоя Швеция - Португалия, а по същото време играят още Швейцария и Нидерландия.

Никола Минчев: Третият мандат - при ДБ или БСП, с ИТН ще разговаряме трудно
Петър Москов, КОД: Кирил Петков, Бойко Борисов и Христо Иванов трябва да си подадат ръка в името на силна десница