Иван Иванов се класира на четвърфинал на турнир от ITF в Хърватия

иван иванов класира четвърфинал турнир itf хърватия
Снимка: БФ Тенис
19:26, 20.10.2022
Чете се за: 02:05 мин.

13-годишният Иван Иванов се класира на четвъртфиналите на турнира от трета категория на ITF в Дубровник (Хърватия).

Иванов постигна две победи убедителни победи без да загуби сет. На старта Иван се наложи с 6:2, 6:2 над Лудовико Вакари от Италия, а във втория кръг елиминира с Павел Лагутин от Русия с 6:4, 6:3. За място на полуфиналите Иванов ще играе срещу Алехандро Аркила от Колумбия.

Българинът се подготвя за участието си на Мастърс турнира на най-добрите осем тенисисти в Европа до 14 годишна възраст. Състезанието ще се проведе в Монте-Карло от 26 до 28 октомври. Иванов е №1 в ранглистата при юношите до 14 г. на Тенис Европа и ще бъде поставен под №1 в схемата.

През тази година Иванов спечели титлите на два турнира от Тенис Европа проведени в България. Той триумфира на силния турнир от първа категория до 14 г. в Бургас и на турнира от трета категория до 16 г. на тенис център Санта Марина. Българинът спечели и трето място в първото издание в историята на турнира за юноши до 14 г. на Уимбълдън. В началото на годината Иван игра финал на турнира от Супер категория в Химки (Русия).

Иванов беше част от националния отбор за юноши на България до 14 г., който спечели седмо място на световното отборно първенство и трето място на европейското отборно първенство.

Иван Иванов е състезател на ТК "Супер Спорт", гр. Варна, а негов треньор е Кристин Грозданов.

Антъни Иванов за възстановяването на правата му: Дойдох, видях, победих!
Лазаров, Донски и Терзиев се класираха за четвъртфиналите на турнира от ITF в Созопол