Изабелла Шиникова премина първия кръг на квалификациите на Уимбълдън

17:01, 21.06.2022
шиникова отпадна дубай осигури участие australian open

Втората ракета на България в женския тенис Изабелла Шиникова започна с победа участието си в квалификациите на Уимбълдън.

Шиникова се наложи с 6:3, 3:6, 6:3 за 1 час и 49 минути игра над Симоне Валерт от Швейцария.

В първия сет двете си размениха три поредни пробива, но, за щастие, два от тях бяха на сметката на българката, което се оказа достатъчно за спечелването на първия сет.

Във втория ситуацията се повтори, но с обратен знак, като Валерт беше тази, която стигна до два пробива, което ѝ позволи да вкара мача в трети сет.

Швейцарката започна силно и в решителната част, пробивайки за 2:1, но Шиникова отговори моментално и изравни за 2:2. В осмия гейм българката издебна своя момент, за да спечели още веднъж подаването на съперничката си, повеждайки с 5:3, а след това на свой сервис сложи точка на спора.

По този начин Изабелла Шиникова се класира за втория рунд на пресявките на Уимбълдън, където я очаква мач срещу №13 в схемата Юлия Грабер или бившата №12 в света Янина Викмайер, която участва със защитен ранкинг.

Евростат: България е сред страните с най-ниско равнище на цените в ЕС (графика)