Джокович даде сет на Хуркач при доиграването, но въпреки това е на четвъртфинал на Уимбълдън

18:22, 10.07.2023
джокович даде сет хуркач доиграването въпреки четвъртфинал уимбълдън

Рекордьорът по титли от Големия шлем с 23 трофея Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на тазгодишния Уимбълдън, побеждавайки поляка Хуберт Хуркач.

Двубоят между двамата започна още вчера, но бе прекратен при резултат от 2-0 сета в полза на сърбина заради вечерния час, който се спазва от организаторите на турнира.

При доиграването на мача днес пък Джокович даде сет, но не допусна да се стигне до изненада и в крайна сметка се наложи със 7:6(8), 7:6(8), 5:7, 6:4.

Вторият ден от сблъсъка започна с равностойна игра в третия сет, като поставеният под №17 Хуркач дочака своя миг в 12-ия гейм, за да пробие своя съперник за крайното 7:5, намалявайки своя пасив в резултата.

Този развой на срещата обаче по никакъв начин не повлия на Джокович, който в четвъртия сет стигна до решителен брейк в седмия гейм, който се оказа достатъчен за крайното 6:4 в полза на сърбина, с което той сложи и точка на спора в битката.

За Ноле това бе 32-а поредна победа на кортовете на "All England Club", където той няма загубена среща от 2017-а година насам. Преследването на осма титла от Уимбълдън за Новак Джокович продължава с мач в четвъртфиналите срещу руснака Андрей Рубльов, който вчера елиминира в пет сета казахстанеца Александър Бублик.

Нерегламентираните превози: Защо няма да бъде наказан шофьорът на катастрофиралия бус край Видин?