Джокович е само на една крачка от историята след петсетов успех срещу Зверев

09:37, 11.09.2021
джокович една крачка историята петсетов успех зверев

Световния №1 Новак Джокович се класира за финала на US Open, след като победи в епичен петсетов сблъсък Александър Зверев с 4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 6:2.

Битката на централния корт "Артър Аш" продължи повече от 3 часа и половина, като в крайна сметка последната дума имаше Ноле.

Така Джокович е вече само на една стъпка от написването на златна страница в най-новата история на тениса и оформянето на първи календарен Голям шлем от Род Лейвър насам, който го стори за последно през 1969 година.

Победата срещу Зверев беше и своеобразен реванш за Джокович за поражението от германеца на 1/2-финалите на Олимпийските игри в Токио преди малко повече от месец.

Мачът снощи започна с агресивна игра на Ноле, която обаче беше съпътствана и от много грешки, които доведоха и до загубата на първия сет с 4:6.

Постепенно световният №1 намери своята игра и изравни сетовете след 6:2 във втория, а след това измъкна третия, за да стигне до пълен обрат в срещата.

Зверев все пак отново изравни резултата след 6:4 в четвъртия сет, но в решителния пети сърбинът поведе с 5:0 и успя да затвори срещата след 6:2.

По този начин, между Новак Джокович и историческото постижение седи вече единствено Даниил Медведев, който в първия 1/2-финал надигра с 6:4, 7:5, 6:2 Феликс Оже-Алиасим.

МВнР за годишнината от 11 септември: Оставаме решително ангажирани в борбата срещу тероризма
Александър Симов, БСП: Парламентът прилича на психиатрия, останала без лекарства