Новак Джокович ще играе с японеца Кей Нишикори в четвъртфиналите на олимпийския тенис турнир в Токио, след като се справи убедително с Алехандро Давидович Фокина от Испания.
Световният номер 1 продължи кампанията си за първо злато на сингъл от Олимпийски игри, след като надви 34-ия в света с 6-3, 6-1 и удължи победната си серия на 21 мача.
Представителят на домакините Нишикори се справи с Иля Ивашка (Беларус) след 7-6 (7), 6-0.
Сърбинът, бронзов медалист от 2008, се опитва да изравни постижението на Щефи Граф от 1988, когато германката спечели олимпийско злато и всички четири турнира от Големия шлем в една календарна година.
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста