Само за месец и половина търговията в България се е свила с над две трети. Това показва международно проучване на компания Алфабет, направено в 131 страни.
Чрез специфичен софтуер, дружеството, което е собственик и на търсачката "Гугъл", е направило проучванията си на базата на променената локация на мобилните телефони.

Според изследания период към края на март, посещенията в ресторанти и магазини са намалели 66%, при аптеките и дрогериите спада е 36 на сто, а разходките в парка са намалели с 1/3.

Спадът в междуградския транспорт е наполовина, с 1/3 са намалели хората, които ходят на работа.

Алфабет все пак отчита ръст на българите, които се прибират по родните си места.

Градовете, където има най-голям спад на посещенията на магазини и търговски обекти, са София, Варна, Благоевград.

Обратно, най-малко ходенето до магазина е намаляло в Силистра, Монтана и Разград спад на посещенията към 29 март.
ПОС терминалите и банкоматите спират временно на Нова година, някои заведения затварят
Моите въпроси за €: Ако след 1 януари внеса левове през банкомат, ще имам ли такси?
Купуваме по-евтини портокали и ябълки, плащаме по-скъпо за картофи и кашкавал
Предколедни намаления - реални ли са отстъпките и как да се предпазим от измами?
Кризата в шивашкия бранш в Русе – фабрики затварят, стотици остават без работа