Канада мечтае за четвъртфиналите на Копа Америка след исторически успех (ВИДЕО)

канада мечтае четвъртфиналите копа америка исторически успех видео
Снимка: CONMEBOL Copa América/Twitter
09:13, 26.06.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Националният отбор на Канада постигна първи триумф на Копа Америка в САЩ. Футболистите на Джеси Марш излъгаха Перу с 1:0 в мач от втори кръг в група А. Успехът е исторически за канадците, тъй като е първи в тяхната история на континенталния шампионат.

Ключова роля за историческия успех на канадския отбор имаше Джонатан Дейвид, който стана автор на единственото попадение на „Чилдренс Мърси Парк“. От своя страна перуанците трябваше да доиграят срещата с човек по-малко, след като Мигел Араухо получи директен червен картон. Двубоят не мина и без неприятни случка, тъй като един от реферите Умберто Паньой при падна заради високите температури в Канзас Сити.

„Кленовите листа“ излязоха на второ място в групата, като имат на сметката си победа и загуба, с което имат актив от 3 точки и се доближиха до следващата фаза. Играчите на Хорхе Фосати се намират на последното четвърто място с равенство и поражение с актив само от една точка. На 30 юни (неделя) канадците ще срещнат Чили, а перуанците ще играят с Аржентина.

Кулминацията бе през второто полувреме. В 74-та минута Джонатан Дейвид получи пас на скорост и преодоля перуанския вратар, за да донесе ценния успех на канадския тим.

Радев: Маските паднаха, правителството в Скопие се страхува да признае "българин" и "българско"
Велико "пазаруване" на депутати може да има с първия мандат, заяви Тошко Йорданов