Карлос Алкарас се завърна с победа на Australian Open

Испанецът, който пропусна Откритото първенство на Австралия през 2023 г. поради контузия, ще се изправи срещу Лоренцо Сонего във втория кръг

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
14:54, 16.01.2024
Чете се за: 01:55 мин.
карлос алкарас завърна победа australian open

След две години отсъствие в Мелбърн, Карлос Алкарас се завърна успешно в първия турнир от Големия шлем.

Испанецът, който е втори поставен в основната схема на Australian Open надигра Ришар Гаске с 7-6(5), 6-1, 6-2. Алкарас се потруди, за да измъкне след тайбрек първия сет от бившия номер 7 в света французин. В следващите две части обаче той беше категоричен и даде само три гейма общо на своя опонент, за да триумфира с победата след два часа и 22 минути в последния мач от програмата на Род Лейвър Арена.

„Винаги е страхотно да играеш тук в Австралия. Това е третият път, в който играя в Мелбърн. Нямах добри резултати през годините тук, но ми хареса много и ми липсваше миналата година. Днес се почувствах наистина добре и се наслаждавах на играта си пред публиката. Мисля, че в първия сет се затрудних малко срещу Ришар, който играеше страхотно”, коментира Алкарас, който завърши мача с 53 уинъра срещу 19 на 37-годишния Гаске.

Алкарас, който пропусна Откритото първенство на Австралия през 2023 г. поради контузия, ще се изправи срещу Лоренцо Сонего във втория кръг. Италианецът надигра с 4-6, 7-6(8), 6-2, 7-6(4) Даниел Еванс.

МВР: Обучението на полицаи единствено на входа на системата не е достатъчно
Себастиен Льоб завоюва четвърта етапна победа, Сайнц е втори в деветия етап и продължава да води в Рали Дакар