Александър Зверев стартира с труден успех на Australian Open

александър зверев стартира трудна победа australian open
от БНТ , Източник: БГНЕС
14:42, 16.01.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Тенис

Александър Зверев се класира за втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като елиминира сънародника си Доминик Кьопфер с 4-6, 6-3, 7-6 (3), 6-3 за три часа и 15 минути игра.

Кьопфер, който е 62-и в световната ранглиста, спечели изненадващо първия сет, след като осъществи пробив в третия гейм. Картината на корта се повтори, но с обратен знак във втората част, когато по-класният от двамата тенисисти възстанови паритета след един-единствен пробив. В третата част Кьопфер имаше два сетбола на сервис на Зверев, но не съумя да се възползва, и след това загуби тайбрек с 3-7 точки. В четвъртия сет шестият в света направи ранен пробив, който довърши съпротивителните сили на неговия сънародник за крайната победа.

Зверев завърши с 18 аса и едва 2 двойни грешки, като отрази осем от деветте шанса за пробив пред съперника. И двамата приключиха с отрицателен баланс при уинърите и непредизвиканите грешки, но с тази разлика, че Зверев направи 26 печеливши удара повече.

Следващият му противник е квалификантът от Словакия Лукаш Клайн, който е на 163-о място в ранглистата.

Себастиен Льоб завоюва четвърта етапна победа, Сайнц е втори в деветия етап и продължава да води в Рали Дакар