Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джошуа Кимих ще пропусне мачовете до края на календарната година заради усложнения от коронавируса, информира официалният сайт на клуба.
В публикацията се цитира изказване на футболиста, който твърди, че вече не е под карантина, но в момента не може да поднови тренировки заради проблем с белите дробове.
„Надявам се, че ще мога да започна занимания през януари“, сподели Кимих.
Полузащитникът се зарази с COVID-19 в края на ноември. 26-годишният футболист отбеляза три гола и четири асистенции в 18 мача за Байерн през настоящия сезон.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите