Кирил Десподов спечели дузпа, която донесе успех на ПАОК за Купата на Гърция

Българският национал бе титуляр и игра 66 минути

22:37, 07.12.2023
Чете се за: 02:20 мин.
ПАОК

Българският национал Кирил Десподов спечели дузпа за своя тим ПАОК (Солун), от която дойде и победата на тима с 1:0 над НФК Волос в първа осминафинална среща за Купата на Гърция.

В добавеното време на първата част Десподов получи подаване от Янис Константелиас, тръгна на скорост и влезе в наказателното поле, където беше подкосен от защитника на гостите Кицос. Австрийският полузащитник се нагърби с изпълнението и прати топката в мрежата.

Футболистите на ПАОК искаха да постигнат резултат, който да улесни живота им и да даде спокойствие преди реванша на 10-и януари, но това не се случи. Малкото хора на стадион "Тумба" в студено за Средиземноморието време видяха игра, която беше далече от желаните стандарти за тима.

Гостите от Волос се показаха като истински бойци и не позволиха по никакъв начин на ПАОК да се успокои, още повече, че два техни гола бяха отменени. И докато за първото попадение беше ясно, че е нередовно, то за второто съдийско решение с помощта на ВАР останаха сериозни съмнения. Първото попадение беше в 8-ата минута, когато Енгин от гостите беше в засада при отбелязването.

Българското крило остана на терена до 59-ата минута, когато беше заменен от бразилеца Тайсон. Старши треньорът на ПАОК Разван Луческу и днес продължи с ротациите в състава, като заедно с Десподов извади Оздоев и Самата, а след края на срещата заяви, че вече мисли и за последния европейски мач в Лигата на конференциите срещу ХИК (Хелзинки).

Аслъхан Мехмедова и Рами Киуан започнаха с победи на олимпийската квалификация по бокс в Италия
15:47, 05.03.2024
Женският национален отбор по футбол на България попадна в група с Румъния, Казахстан и Армения в евровалификациите
15:32, 05.03.2024
Чете се за: 02:35 мин.
Александър Везенков получи номинация за класацията "Мъж на годината"
15:17, 05.03.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Артикули на българските национали по волейбол попаднаха в световен благотворителен търг
15:10, 05.03.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Димитър Илиев: Разединението в българския шахмат само ни дърпа назад
14:21, 05.03.2024
Петима боксьори ще представят България на Световната купа за младежи и девойки в Будва
13:40, 05.03.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Българските федерации по шахмат не постигнаха обединение
12:50, 05.03.2024
Георги Костадинов, Ангел Ангелов и Александър Николов си спомниха за моментите на триумф в бокса
12:35, 05.03.2024
Чете се за: 02:55 мин.
България е на първо място в дисциплината "пумсе" на турнира по таекуондо "България оупън"
Чете се за: 00:45 мин.
Деймиън Лилард отбеляза 41 точки за успеха на Милуоки Бъкс над Лос Анджелис Клипърс
10:22, 05.03.2024
Чете се за: 04:15 мин.
Започва еврейският празник Ханука
Извънредно положение на Сейшелите заради наводнения и взрив в склад за експлозиви