Президентът Румен Радев обяви, че през следващите дни започва срещи с всички потенциални служебни министър-председатели. Държавният глава увери, че ще направи всичко възможно да ускори процеса по сформиране на служебен кабинет.
"Веднага след традиционното кафе с партиите започвам среща с всички потенциални министър-председатели - днес, утре, ако се наложи и в почивните дни. Отложил съм и наситената си международна програма, която включваше посещение на чужд президент и моя официална визита в чужбина. Ще направя всичко възможно този процес по сформиране на служебен кабинет да бъде ускорен", заяви Радев.
След поправките в Конституцията изборът за служебен премиер се свежда измежду 10 фигури - председателят на Народното събрание, управителят или тримата подуправители на Българската народна банка, председателят или двамата заместник-председатели на Сметната палата, както и омбудсманът или заместникът му.
Вчера този списък се съкрати след като заместникът на омбудсмана Елена Чернева - Маркова подаде оставка от поста. Така потенциални премиери остават само хора, свързани с политически сили.
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
Президентът Йотова изрази съпричастност към венецуелския народ след земетресенията
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро