Краев с малко над час игра при победа на Мидтиланд в Шампионската Лига

09:24, 17.09.2020
Чете се за: 01:09 мин.
краев час игра победа мидтиланд шампионската лига

Българският национал изигра 62 минути при домакинския успех на неговия Мидтиланд над швейцарския Йънг Бойс с 3:0, който доближи датчаните само на крачка от заветната цел, групите на ШЛ.

Краев започна за пореден път като титуляр и бе заменен малко след час игра от датчанина Пионе Систо. Иначе десетина минути по-рано домакините бяха излезли напред в резултата, след автогол на Жордан Лефорт.

Секунди реди да дойде смяната на българина пък Андерс Драйър удвои за Мидтиланд след изстрел от близка дистанция.

Краното 3:0 оформи Ауер Мабил в 84-та минута, след като получи извеждащ пас от заменилия Краев, Систо.

Така датският шампион се класира за плейофите на Шампионската Лига, където при успех над Славия Прага за първи път в историята си Мидтиланд ще играе в групите на най-престижния европейски клубен турнир.

Напомняме ви, че в миналия кръг Божидар Краев и неговите съотборници се справиха с българския шампион Лудогорец след минимален успех с 0:1 при гостуването си в Разград.

На последното стъпало преди груповата фаза е и още един добре познат съперник на "орлите", Ференцварош. Унгарският шампион също се е запътил към дебютно участие сред най-елитните 32 тима в Европа, след като снощи елиминира Динамо Загреб у дома след 2:1.

Гергьо Ловренчич изведе домакините напред още във 2-та минута, но автогол на техния нападетел Мирто Узуни възстанови паритета. Албанецът все пак се реваншира през второто полувреме, когато в 65-та минута отбеляза победното попадение за своя тим.

Съперник на Ференцварош в плейофния кръг ще бъде норвежкият Молде, който отстрани драматично Карабах с 6:5 след изпълнение на дузпи. Норвежците можеха да решат всичко в края на първото продължение, когато Етзаз Хюсеин пропусна от бялата точка.

В последните два мача от снощи Макаби Тел Авив победи с 1:0 Динамо Брест с гол от дузпа на Дан Битон, който играе като преотстъпен от Лудогорец, а Омония поднесе изненада, елиминирайки Цървена Звезда след изпълнение на дузпи.