Столичната община и районите „Подуяне“, „Слатина“ и „Изгрев“ имат готовност за алтернативна организация на сметопочистването в зона 3 от 1 декември.
Настоящият договор изтича на 30 ноември, а сключването на нов се бави поради обжалване.
Затова местните власти са готови да поемат самостоятелно събирането на боклука като използват общинска техника. Допълнително ще бъдат наети 15 камиона. Очаква се и закупуване на още 10 с щипка. Засега техниката би била достатъчна за справяне с кризата с боклука в столицата.
След репортаж на БНТ: Прокуратурата в Кюстендил се самосезира за фалшиви гръцки шофьорски книжки
Прокуратурата повдигна обвинение за умишлено убийство след инцидент на „Лъвов мост“ в София
Четирима непълнолетни са обвинени за нападение над 72-годишен мъж в Стара Загора