Лацио се класира за 1/4 финалите за Купата на Италия

10:34, 22.01.2021
Чете се за: 00:28 мин.
лацио класира финалите купата италия

"Римските орли" продължават към следващата фаза в турнира, след като постигнаха драматична победа с 2:1 на "Стадио Олимпико" над отбора на Парма.

Успехът дойде буквално в последните секунди на срещата, когато изстрел на косоварския национал Ведат Мурики се отклони във вратаря Симоне Коломби и влетя неспасяемо в неговата врата.

Иначе капитанът на Лацио Марко Пароло бе извел домакините напред в резултата в 23-та минута, преди гостите от Парма да изравнят в 83-та минута чрез румънеца Валентин Михаила.

В спор за място на полуфиналите "орлите" ще гостуват на състава на Аталанта. "Бергамаските" достигнаха до този мач след победа с 3:1 над състава на Каляри.

Другите три четвъртфинала в турнира ще ни предложат "Дербито на Милано" между Интер и Милан, СПАЛ – Ювентус, както и носителя на трофея Наполи срещу Специя с българина Андрей Гълъбинов в състава си.