09:18, 03.11.2020
Чете се за: 00:24 мин.
Европейски футбол
лестър вече втори англия разгром лийдс

Шампионът на Англия за сезон 2015/16 - ФК Лестър Сити продължава с добрите си изяви във Висшата лига.

Снощи "лисиците" победиха като гости Лийдс Юнайтед с категоричното 4:1 и се изкачиха на второто място във временното класиране на английския шампионат.

През първото полувреме на мача футболистите на Брендън Роджърс си осигуриха комфортна преднина от два гола дело на Барнс и Тилеманс.

Второто полувреме започна с натиск на домакините от Лийдс, които се върнаха в двубоя с попадение на Далас.

Джейми Варди направи резултата класически в 76-та минута, а точка на спора сложи Тилеманс, който в края на мача се разписа от дузпа за крайното 4:1.

Лидер във Висшата лига е Ливърпул с актив от 16 точки, следван от Лестър с 15 т., а Тотнъм е трети с 14 пункта.

Д-р Чавдар Ботев: Покриват се разходите за транспорт и настаняване на даряващите кръвна плазма