12:26, 04.04.2018
Чете се за: 00:34 мин.
Баскетбол
левски лукойл полуфинал балканската лига

Левски Лукойл постигна втора победа над албанския Тирана и се класира за полуфиналите в Балканската баскетболна лига. "Сините" се наложиха снощи в София с 98:75 (20:25, 27:12, 27:13, 24:25), докато в първия мач постигнаха успех със 73:67. Съперник на Левски Лукойл в спор за място на финала ще бъде македонският Блокотехна.

Играчите на Константин Папазов стартираха слабо и след първата четвърт отстъпваха с 20:25. Във втората част Левски Лукойл направи серия от 12:2 точки след точни стрелби на Алекс Симеонов и Омари Гудул, а до почивката преднината им беше вече 10 точки - 47:37.

В третия период домакините също бяха безапелационни и преди последните десет минути водеха със 74:50. Така в последната част двубоят просто се доиграваше и Левски Лукойл спокойно си осигури участие във финалната четворка.

Със 17 точки се отличи Станимир Маринов, а 14 добави Божидар Аврамов. За гостите от албанската столица Герти Шима приключи мача с 20 точки.

Днес Академик (Пловдив) ще се опита да заличи пасив от 13 точки на Башкими (Косово) и също да се класира за полуфиналите.

Чете се за: 01:32 мин.
Кливланд Кавалиърс взе решителния седми мач с Орландо и се класира за полуфиналите в Източната конференция на НБА
10:16, 06.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Симеон Лепичев игра при поражение на Мелия в Испания
09:08, 06.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Страхотен Иван Алипиев изведе Латина до важен успех в битката за оцеляване в Серия А2
08:49, 06.05.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Минесота Тимбъруулвс победи шампиона Денвър Нъгетс в първия мач от полуфиналните плейофи на Запад в НБА
09:06, 05.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.