19:43, 29.04.2019
Чете се за: 00:58 мин.
Български баскетбол
левски лукойл рилски спортист класираха полуфиналите

Левски Лукойл се класира на полуфиналите на Националната баскетболна лига (НБЛ), след като спечели и втория си мач срещу А1 Академик. Столичаните победиха със 108:105 (26:23, 27:29, 27:31, 28:22) след обрат в последната четвъртина.

Двубоят беше равностоен до четвъртата част, която започна при резултат 83:80 в полза на А1 Академик. Още в началото обаче домакините вкараха поредни тройки чрез Андрей Иванов и Костадин Лазаров, а между тях Ръсъл Робинсън вкара един от два изстрела от нарушение за Левски Лукойл. Това обаче не беше краят за шампионите, които направиха серия от десет поредни точки и останаха с една аванс след кош на Цветомир Чернокожев.

Отборът на Константин Папазов влезе в нова серия от девет безответни точки, но след това последва щурм към победата от страна на А1 Лукойл. Николай Грозев вкара поредни тройки и Чернокожев направи пълен обрат до 103:102, а последните 30 секунди започнаха именно с преднина от една точка за домакините. В тях обаче Христо Захариев вкара четири стрелби от нарушение и в крайна сметка Левски Лукойл спечели със 108:105.

Грозев беше най-добър на игрището с 31 точки, като други четирима негови съотборници също завършиха с двуцифрен актив. Патрик Рембърт и Миливое Мийович вкараха по 17 точки за Левски Лукойл, а Христо Захариев завърши срещата с 15 и девет борби.

Берое също се класира на полуфиналите, след като победи Ямбол с 99:64 (18:19, 18:15, 37:15, 26:15). Александър Георгиев и Конър Франкамп отбелязаха по 18 точки за старозагорците.

Рилски спортист надви Академик Бултекс с 83:77 (23:35, 20:13, 24:14, 16:15) и стана третият полуфиналист в НБЛ. Малик Диме записа дабъл-дабъл с 14 точки и 11 борби, а Антъни Гуджино бе най-резултатен за домакините с 20 точки.

Още Български баскетбол

България загуби от Черна гора на старта на еврошампионата по баскетбол за юноши до 18 г.
11:52, 25.07.2024
Националният отбор по баскетбол за юноши до 16 г. загуби втората контрола срещу Израел
22:05, 24.07.2024
Чете се за: 01:00 мин.