Баскетболният шампион на България - Левски Лукойл, ще срещне украинския шампион Прометей в квалификациите на Шампионската лига. Това определи жребият, който бе теглен в Швейцария.
При успех срещу украинците, "сините" ще се изправят в полуфиналите на пресявките срещу чешкия Опава.
Ако отстранят и чехите, съставът на Константин Папазов попаднаха в поток за място в групите на редовния сезон с отборите на израелския Апоел Ейлат, руския Парма Перм и френския Льо Ман, които са сред възможните съперници на столичани. Мачовете ще се играят през септември.
Общо 24 отбора ще се борят за последните четири места в груповата фаза, като те ще бъдат запълнени след изиграването на квалификационни турнири. Във всяка надпревара ще има по 8 отбора, които ще играят на директни елиминации. Редовният сезон в турнира започва в началото на октомври.