Левски с първа победа в Балканската лига

шампионът левски допусна изненада шумен
Снимка: БФ Баскетбол
22:34, 14.12.2021

Левски победи Академия ФМП със 103:74 точки в третия си мач в Балканската лига. Това е първа победа за тима след две поражения от Балкан.

Срещата започна с аванс от 4 точки за домакините при резултат 8:4, но столичани бързо стигнаха до обрат и изградиха двуцифрена преднина за 23:13. На полувремето гостите водеха с 9 точки - 46:37.

След почивката "сините" регистрираха най-резултатната си четвърт и отбелязаха цели 31 точки. В заключителните 10 минути от срещата играчите от РСМ не успяха да се върнат в срещата и успеха заслужено бе за играчите на Константин Папазов.

Най-резултатен за победителите бе Ивица Радич, който записа дабъл-дабъл с 25 точки и 11 борби. Най-ефективен в мача бе Били Айви, който се отчете с цели 41 точки и игра пълни 40 минути.

Левски заема 4-ата позиция в група "А" с актив от една победа и 2 загуби. Академия ФМП има 5 поражения.