Лион подесе поредната изенада и е на 1/2-финал в ШЛ

00:46, 16.08.2020
Чете се за: 00:47 мин.
Шампионска лига
лион подесе поредната изенада финал

Лион поднесе поредната изненада в Шампионската лига и изхвърли от надпреварата Манчестър Сити. Френският тим се наложи над английския с 3:1 на стадион “Жозе Алваладе” в Португалия и се класира за полуфиналите.

Соченият за фаворит отбор на Манчестър Сити излезе със самочувствие и контролираше събитията на терена, но изненадващо получи гол в средата на първото полувреме.

Максуел Корне в 24-ата минута с фалцов удар направи вратаря на Сити Едерсон безпомощен. Домакините претендираха за засада, но системата за видеоповторения показа, че такава няма.

Сити продължиха своята доминация, но не успяха да стигнат до изравнителен гол до края на първото полувреме. Кевин Де Бройне възстанови равенството в 69-ата минута. След това обаче “гражданите” обаче направиха много непростими пропуски и бяха наказани за тях.

Влезлият като резерва Муса Дембеле 1/4 час преди края се разписа четири минути след появата си на терена. Този гол също бе проверен с VAR и също се оказа редовен. Отново Муса Дембеле бе точен в 87-ата минута и попари надеждите на англичаните за продължаване в турнира.

Малко преди това Рахийм Стърлинг направи уникален пропуск, след като от близко разстояние не можа да уцели опразнената врата.

Лион се присъединява към вече класиралите се за тази фаза Байерн Мюнхен, Пари Сен Жермен и Лайпциг. Съперник на Лион в предпоследната фаза ще бъде Байерн Мюнхен, който вчера развинти Барселона с 8:2.

23:21, 10.07.2024
Лудогорец стартира кампанията си в Шампионската лига с комфортна победа срещу Динамо Батуми
23:03, 10.07.2024
Чете се за: 02:47 мин.
Антон Недялков преди мача с Батуми: Не би трябвало да има подценяване, трябва да се докажем на голямата сцена и да победим
15:00, 09.07.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Дерменджиев: Рецептата за класиране в групите на Шампионската лига е много проста - да побеждаваме
14:13, 09.07.2024
Чете се за: 02:25 мин.