Ливърпул е само на точка от върха след обрат срещу предпоследния в класирането

ливърпул точка върха обрат предпоследния класирането
22:51, 16.12.2021
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Ливърпул постигна ценен домакински успех с 3:1 над Нюкасъл в двубой от 17-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата на "Анфлийд" започна с ранен гол за "свраките", дело на бившия играч на мърсисайдци Джонджо Шелви, който в 7-ата минута се разписа след прецизен изстрел от границата на наказателното поле.

Домакините възстановиха равенството при една много спорна ситуация в 21-ата минута. След изпълнение от ъглов удар двама футболисти на Нюкасъл се сблъскаха и паднаха на терена, а главният рефер Майк Дийн позволи играта да продължи. Садио Мане центрира към Диого Жора, който стреля с глава във вратарското поле, Мартин Дубравка парира, но при добавката португалецът се разписа за 1:1.

Само 4 минути по-късно Ливърпул стигна до обрата. Голмайсторът Шелби сбърка при подаване назад към Фабиан Шер, което изведе Мане очи в очи със стража на "свраките". Нападателят на мърсисайдци стреля, но в краката на Дубравка, а отбитата топка попадна в Мохамед Салах, който със силен удар се разписа за 2:1.

Крайното 3:1 оформи Трент Александър-Арнолд с плътен изстрел от далечно разстояние.

В класирането съставът на Юрген Клоп е втори с 40 точки, на една точка от лидера и шампион Манчестър Сити. Нюкасъл остава предпоследен в таблицата с незавидните 10 точки от 17 срещи.

Златният ансамбъл се сбогува с публиката с емоционален "Сън" (Снимки)