Ливърпул вече е на точка от четвъртото място във Висшата лига след победа над Лестър

ливърпул вече точка четвъртото висшата лига победа лестър
23:25, 15.05.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Отборът на Ливърпул постигна победа с 3:0 при визитата си на Лестър в двубой от 36-ия кръг на английската Висша лига.

„Мърсисайдци“ откриха резултата на стадион „Кинг Пауър“ след малко повече от половин час игра, когато вратарят Алисон изчисти топката дълбоко в половината в противниковата половина, зад отбраната на „лисиците“, където Луис Диас свали с глава кълбото към Джордън Хендерсън, той продължи надясно към Мохамед Салах, който центрира по диагонал в наказателното поле на „сините“ а връхлитащият Къртис Дейвис с изстрел от въздуха прати топката в долния ляв ъгъл на стража Даниел Иверсен.

Четири минути по-късно Дейвис отново бе в прегръдките на съотборниците си, когато удвои преднината на Ливърпул. Коди Гакпо комбинира със Салах отдясно пред наказателното поле на Лестър, като египтянинът с едно докосване продължи към Дейвис, който спря топката с левия си крак и мигновено след това нанесе изстрел с десния, като топката се озова в далечния десен ъгъл на вратаря Иверсен.

Крайният резултат оформи Трент Александър-Арлонд с гол в 71-ата минута.

В класирането Ливърпул заема петото място с актив от 65 точки, на пункт зад четвъртия Манчестър Юнайтед. Лестър пък е предпоследен с 30 точки.