Локомотив Пловдив, Черно море и Ботев Враца завършиха контролите с победи

локомотив пловдив уреди контрола етър
Снимка: ПФК Локомотив (Пловдив)
17:01, 12.02.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Локомотив Пловдив, Черно море и Ботев Враца завършиха зимната подготовка с победи в контролите.

Пловдивчани се наложиха над втородивизионния Хебър с 1:0 на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик. Нападателят Преслав Боруков направи неофициален дебют, а Парвиз Умарбаев отбеляза победното попадение в срещата в 39-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар.

Черно море надделя над втородивизионния Добруджа с 6:0 на стадион “Тича” във Варна. Матиас Курьор откри резултата в 13-ата минута, а Живко Атанасов удвои с глава. Бранителят отбеляза второто си попадение в 44-ата минута, след като засече с глава центриране на Велислав Василев.

След почивката Сула направи резултата 4:0 с удар от дистанция. Евгений Сердюк бе повален в наказателното поле в 66-ата минута и се разписа от последвалата дузпа. Именно нападателя оформи крайния резултат, след като засече с глава центриране на Павел Георгиев в 85-ата минута. Три минути по-късно Васил Панайотов стреля в напречната греда.

Ботев Враца записа успех над втородивизионния Литекс с 3:1 в контрола, играна в Ловеч. В 24-ата минута Мирослав Маринов даде аванс на гостите. След паузата Мохамед удвои в 72-рата минута. Иван Митрев намали пасива на домакините три минути по-късно, а Фасе оформи крайния резултат в 77-ата минута.