Лос Анджелис Лейкърс надви Ню Орлиънс Пеликанс като домакин в НБА

Всичко по-интересно от снощните мачове в НБА

Лос Анджелис Лейкърс Леброн Джеймс
10:46, 10.02.2024
Чете се за: 03:02 мин.

Лос Анджелис Лейкърс се наложи като домакин на Ню Орлиънс със 139:122 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Д'Анджело Ръсел отбеляза 30 точки, а Остън Рийвс добави 27 за домакините, които реализираха общо 51 точки през втората четвърт. Антъни Дейвис с включи с 20 точки, 6 борби и 6 асистенции, докато ЛеБрон Джеймс завърши с 21 точки и 14 асистенции. Ръсел вкара 14 поредни точки за Лейкърс в началото на втората част.

Зайън Уилямсън реализира 30 точки и 9 борби, а Брандън Инграм добави 22 за Пеликанс, който прекъснаха серията си от четири успеха.

Атланта надви Филаделфия със 127:121 като гост в друг мач от вечерта в НБА. Трей Йънг записа 37 точки и 12 асистенции за успеха, а Ониека Оконгву допринесе с 21 точки за Хоукс, които бяха без Клинт Капела и Дежонте Мъри. Бъди Хийлд и Камерън Пейн бяха част от стартовата петица на домакините и отбелязаха по 20 точки всеки при дебюта си. Филаделфия допусна осма загуба в последните си девет срещи.

Бостън спечели домакинството си срещу Вашингтон със 133:129 след 35 точки на Джейсън Тейтъм и 34 на Кристапс Порзингис. Селтикс изиграха по-резултатна трета четвърт, за да стигнат до победата. Тейтъм добави 10 борби и 8 асистенции, а Порзингис – 11 борби.

Дени Авдия и Кори Киспърт се включиха с по 24 точки за Вашингтон, който допусна пето поредно поражение.

Милуоки записа домакински успех над Шарлът със 120:84 след като Деймиън Лилард отбеляза 26 точки, а Малик Бийзли добави 21 за успеха. Янис Адетокунбо завърши с 15 точки и 14 борби за 24 минути на терена.

Отборът на Торонто се справи със съпротивата на гостуващия Хюстън със 107:104. Иманюъл Куикли вкара 25 точки, а Ар Джей Барет добави 21 точки за втората поредна победа Раптърс.

В друга среща от тази нощ Сакраменто, с българина Александър Везенков в състава, победи Денвър със 135:106 като домакин.

Картофопроизводители излязоха на протест на пътя за Гърция край ГКПП "Илинден - Ексохи"
Честваме 90 години от рождението на голямата Татяна Лолова (СНИМКИ)