Лудогорец записа класически успех над именит съперник

Разградчани победиха Олимпия Любляна с 3:0

Лудогорец - Олимпия Любляна
Снимка: Facebook: PFC Ludogorets 1945
18:04, 24.01.2024

С голове преди почивката Лудогорец се наложи с 3:0 срещу Олимпия Любляна в контролна среща, играна в Турция.

В 11-ата минута Квадво Дуа даде аванс в полза на българския шампион. Бразилецът се разписа след комбинация между Бърнард Текпетей и Кайо Видал.

Последва стабилна намеса на вратаря Серджио Падт, а в 28-ата минута Тодор Неделев реализира втория гол в мрежата та словенския гранд.

В последната минута на първата част Якуб Пьотровски подаде в наказателното поле, където Квадво Дуа асистира за голмайстора Текпетей и той оформи класическия успех за отбора от Разград.

През второто полувреме играта беше по-равностойна, а в 64-ата минута Рик Джонатан шутира, но вратарят Пантол се справи с опасността.

Десет минути преди края на редовното време влезлият от пейката Симон Слуга не позволи на словенския първенец да реализира почетно попадение.

На 27 януари Лудогорец ще играе контролна среща с полския шампион Раков Ченстохова.

Промяна: Комисията за контрол на службите ще има постоянен председател