Състезателката от националния отбор по художествена гимнастика за девойки Магдалена Вълкова ще пропусне международния турнир София заради контузия, съобщиха от БФХГ.
На нейното място в българския състав за отборната надпреварата влиза Мая Пенева от клуб Тракия Пловдив, която ще представи композицията си с топка.
"Има промяна в състава на отбор 1 за България при девойките. Магдалена Вълкова ще пропусне международния турнир заради контузия и лекарска препоръка да не играе няколко дни. На нейно място съчетание с топка за тима ще представи Мая Пенева от Тракия (Пловдив), член на разширения състав на национален отбор девойки", написаха от родната федерация.
В петък по програма девойките ще играят с обръч и топка за отборното класиране, а жените също ще покажат съчетанията си с обръч и топка за многобой и класиране на финалите на отделните уреди.
България с четири финала и две гимнастички в топ 10 на Световната чалъндж купа в Клуж-Напока
Проверяват версията за отвличане по случая с изчезналото дете във Варна
Няколко часа след като го пусна от ареста, полицията пак задържа водача на водния атракцион в Ахелой
Обвиненият за катастрофата на АМ "Тракия", при която загинаха мъж и две деца, обжалва задържането си