Макс Верстапен постигна петата си победа за сезона

Нидерландецът спечели състезанието за Гран При на Реджо-Емилия

макс верстапен постигна петата победа сезона
17:54, 19.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Трикратният световен шампион Макс Верстапен с "Ред Бул" спечели състезанието за Гран При на Реджо-Емилия, седми кръг от световния шампионат във Формула 1.

Нидерландецът стартира от първа позиция и финишира първи, записвайки 59-а победа в кариерата си. Втори на 0.725 секунди остана Ландо Норис (Великобритания) с "Макларън", който беше най-бърз в края на състезанието и беше много близо до успеха. Трети се нареди Шарл Льоклер (Монако) с "Ферари", който записа първи подиум на пистата "Имола".

Норис натисна Верстапен в заключителните етапи на състезанието, като световният шампион се оплака от гумите си. Британецът намали изоставането си от около шест секунди до по-малко от една, влизайки във финалната обиколка, но Верстапен удържа успеха.

Ландо Норис победи световния шампион при първата победа в кариерата си преди две седмици в Маями.

Верстапен записа пети успех от началото на сезона. Той води убедително в класирането при пилотите пред Льоклер, който се изкачи на втора позиция. Серхио Перес (Мексико) с "Ред Бул" е трети, след като днес завърши на осмо място.

Следващият старт от сезона е в Гран При на Монако следващия уикенд.