Манчестър Юнайтед надделя над Астън Вила с гол на Бруно Фернандеш

Манчестър Юнайтед
17:41, 30.04.2023

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Астън Вила в двубой от 34-ия кръг на Първа лига.

„Червените дяволи“ откриха резултата на стадион „Олд Трафорд“ в 39-ата минута, когато Каземиро спечели въздушен двубой за първата топка на центъра на терена и с глава пусна извеждащ пас зад отбраната на бирмингамци към Маркъс Рашфорд. Анлийският национал нахлу отляво в наказателното поле на гостите и стреля диагонално по тревата, като вратарят Емилиано Мартинес успя да докосне кълбото, което остана в полето и притичалият Бруно Фернандеш с изстрел от движение се разписа в долния ляв ъгъл.

В класирането Манчестър Юнайтед е четвърти с 63 точки, на два пункта зад третия Нюкасъл. Астън Вила остава на шестата позиция с 54 точки.