Манчестър Юнайтед се наложи над Борнемут, Астън Вила взе точка на Ливърпул

Манчестър Юнайтед Каземиро
19:45, 20.05.2023
Чете се за: 02:40 мин.

Манчестър Юнайтед постигна пестелива, но ценна победа с 1:0 като гост на Борнемут в двубой от 37-ия кръг от Висшата лига на Англия. Гол на Каземиро още в деветата минута осигури ценния успех за "червените дяволи", които победиха "черешките" за седми път в последните осем срещи между двата отбора.

Бруно Фернандеш пропусна да направи резултата 2:0 още преди почивката, а Давид де Хеа се намеси решително при опит за изравняване на резервата Кийфър Мур в заключителните минути на двубоя.

20-кратните шампиони на Англия имат 69 точки на четвърто място в класирането. Воденият от Ерик тен Хаг състав ще се завърне в Шампионската лига догодина, след като Ливърпул направи 1:1 у дома срещу Астън Вила.

Джейкъб Рамзи даде аванс за гостите в 27-ата минута, а "червените" изравниха чрез Роберто Фирмино минута преди края на редовното време.

След това равенство отборът от Мърсидайд е с 66 точки и загуби шансове за участие в най-силния клубен турнир в света само с един оставащ мач до края на кампанията.

Астън Вила е на седма позиция в подреждането.

Фулъм и Кристъл Палас направиха равенство 2:2 на "Крейвън Котидж" в лондонския сблъсък, докато Евертънт се добра до ценна точка в битката за оцеляване във Висшата лига. Много късен гол на Йери Мина в деветата минута на допълнителното време осигури актив от 33 точки за "карамелите", които се намират на спасителната 17-та позиция.

По-късно днес Нотингам Форест е домакин на Арсенал, докато в неделя Манчестър Сити приема Челси.