Мартин Камбуров поднесе успеха на Берое и вече е на гол от заветния рекорд

Берое Локомотив София Сф
Снимка: ПФК Берое
23:09, 23.07.2021

Звездата на Берое Мартин Камбуров донесе победата с 1:0 на своя тим срещу Локомотив София на старта на футболния шампионат. Нападателят се разписа в 57-ата минута на мача от първия кръг, който се проведе в Стара Загора.

По този начин Мартин Камбуров се доближи само на един гол от заветния рекорд от 253 попадения в елита на България, държан от Петър Жеков.

Кийлън Лебон изработи много добре атаката, след като навлезе отляво към ъгъла на наказателното поле, залъгвайки трима защитници на новака. Крилото на Берое пусна майсторски топката към Мартин Камбуров, който отблизо реализира за 1:0.

В 72-ата минута Локомотив Сф можеше да стигне до попадението. Мики Орачев центрира, но топката срещна гредата на домакините от Стара Загора.

Въпреки че донесе успеха на своя тим, 10 минути преди края на мача Мартин Камбуров напусна терена, след като получи втори жълт картон и съответно червен. Въпреки това, Берое успя да удържи преднината си за крайното 1:0.

В следващия кръг Берое гостува на друг новак – Пирин Благоевград, а Локомотив Сф е домакин на Локомотив Пд.