Милан победи Рома и затвърди третото си място в Серия А

Отборът на Стефано Пиоли надигра Рома с 3:1.

милан победи рома затвърди третото серия
07:38, 15.01.2024

Милан се наложи над Рома с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Серия А и затвърди третото си място в класирането, след като всички съперници за подиума загубиха точки с изключение на Лацио.

Четири дни след елиминирането си от Купата на Италия от Аталанта (1:2) Милан успя да вземе своето в мача с Рома.

Ясин Адли откри резултата в 11-ата минута с удар от наказателното поле, като това бе първото му попадение в Серия А. Рома можеше да изравни, но вратарят на домакините Майк Менян се намеси добре при удари на Зеки Челик и Леонардо Спинацола.

Оливие Жиру удвои аванса на "росонерите", като това бе 11-ият му гол за сезона. Леандро Паредес върна римляните в мача с попадение от дузпа, като Лоренцо Палагрини направи пропуск за гостите, Тео Ернандес затвърди успеха на Милан пет минути преди края на редовното време.

Рома бе без звездата си Паули Дибала, който е контузен, както и без наказания треньор Жозе Моуриньо.

Милан е на 9 точки от лидера Интер Милано, но вече само на 4 от Ювентус, който утре има мач със Сасуоло.

Тимът на Рома е на девето място с 29 точки.