Чете се за: 00:29 мин.
милан разгроми болоня

Отборът на Милан разгроми Болоня с 5:1 в мач от 34-ия кръг на Серия А.

Алексис Салемакерс откри в 10-ата минута, а Хакан Чалханоглу удвои.

Гостите се върнаха в мача след попадение на Такехиро Томиясу минута преди почивката.

След подновяването на играта Исмаел Бенасер се разписа за 3:1. Анте Ребич вкара четвъртия гол за Милан, след като получи асистенция от Златан Ибрахимович.

В добавеното време Давиде Калабрия оформи крайното 5:1.

С успеха футболистите на Стефано Пиоли се изкачиха на шеста позиция с актив от 56 точки. Болоня остава 10-ти с 43 пункта.

В друга среща от кръга Каляри и Сасуоло завършиха наравно 1:1. За домакините от Сардиния точен бе Жоао Педро в 63-ата минута. Франческо Капуто откри за Сасуоло още в 12-ата, а в началото на второто полувреме Андреа Карбони от Каляри получи червен картон.

Сасуоло остава на 8-о място в класирането с 48 точки, а Каляри е на 11-а позиция с 42 пункта.