Министър Георги Глушков награди медалистите от европейските първенства по бокс

Българските състезатели спечелиха 11 медала на европейския шампионат за мъже и жени в Белград.

министър георги глушков награди медалистите европейските първенства бокс
16:00, 09.05.2024
Чете се за: 02:17 мин.

Министърът на младежта и спорта Георги Глушков награди с почетни плaкети боксьорите с призови класирания на европейското първенство за мъже и жени в Белград и европейското първенство за младежи и девойки в Пореч.

"Поздравления за отличното представяне и постигнатите успехи както при мъжете и жените, така и при младежите и девойките. Тези постижения са плод на много труд в залата, постоянство и лишения. Благодаря на вашите треньори и ръководството на федерацията, които са неотлъчно до Вас и Ви подкрепят. Пожелавам Ви нови завоювани олимпийски квоти в предстоящата квалификация и успешно представяне на Игрите в Париж. А на младите ни боксьори - не спирайте да мечтаете и да следвате примера на големите ни спортисти“, каза министър Глушков.

Българските състезатели спечелиха 11 медала на европейския шампионат за мъже и жени – 2 златни, 3 сребърни и 6 бронзови. Шампиони станаха Светлана Каменова (57 кг) и Рами Киуан (75 кг), сребърни отличия взеха Златислава Чуканова (50 кг), Хавиер Ибаниес (57 кг) и Радослав Росенов (60 кг), а бронз грабнаха Севда Асенова (48 кг), Венелина Поптолева (52 кг), Аслъхан Мехмедова (63 кг), Ергюнал Себахтин (48 кг), Ясен Радев (54 кг) и Йордан Морехон (+92 кг).

На шампионата за младежи и девойки в Пореч Викторио Илиев спечели златото в категория до 60 кг, Алейна Мехмед (81 кг) и Стоян Петров (86 кг) добавиха два сребърни медала, а Атанас Динков (54 кг) и Роселин Бачевски (92) завоюваха бронзови отличия.

Министър Глушков връчи почетни плакети и на треньорите Жоел Арате, Валентин Поптолев, Александър Александров, Борислав Георгиев, Роман Цветков, Фикрет Ереджебов и Стойка Кръстева.

На церемонията в ММС присъства и председателят на Българската федерация по бокс Красимир Инински.

Българските боксьори вече имат четири квоти за Олимпийските игри в Париж. Те могат да спечелят още шест на предстоящата в края на месеца световна квалификация в Тайланд.

10:45, 20.05.2024
Южноафриканка записа най-добро време за сезона на 800 метра на Диамантената лига в Маракеш
10:24, 20.05.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Исторически рекорд за ПСЖ във френската лига този сезон
09:46, 20.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Томова се смъкна на 84-а позиция в ранглистата на WTA, Топалова с рекордно класиране
Чете се за: 03:12 мин.
С гол на Лукаку Рома надигра Дженоа и си осигури шестото място в Серия "А"
08:58, 20.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Барселона победи Райо Валекано и си гарантира второто място в Ла Лига
08:33, 20.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Шампионът Денвър е аут от битката за титлата в НБА след четвърто поражение от Минесота Тимбъруулвс
08:24, 20.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Слаб интерес към ваксинацията на бременни срещу коклюш в първия ден от новите мерки
Реванши в Лига Европа: Байер приема Рома, Аталанта е домакин на Олимпик Марсилия