Миньор 2015 и Шоутайм продължават без загуба в ББЛ А Група

22:50, 20.11.2022
Чете се за: 02:47 мин.
миньор 2015 шоутайм продължават без загуба ббл група

Отборите на Миньор 2015 и Шоутайм продължават без загуба от началото на сезона в ББЛ А група, след като записаха победи в срещите си от осмия кръг.

Съставът на Миньор 2015 стигна до осмия си пореден успех след драматичен обрат срещу друг от водещите отбори на Запад Балкан-2 със 75:69 в зала "Борис Гюдеров" в Перник.

Гостите от Ботевград започнаха по-силно двубоя и в един момент от втория период вече имаха аванс от 15 точки, но постепенно играчите на Миньор 2015 намалиха изоставането си и на почивката изоставаха само с 9 пункта.

След почивката пък домакините стигнаха и до пълния обрат, като най-полезен стана Георги Бързаков със своите 34 точки, а с "дабъл-дабъл" за победата се отчете Христо Гатев - 17 точки и 11 борби. За ботевградчани Илиян Пищиков реализира 20 пункта.

На Изток Шоутайм също остава непобеден, след като надигра категорично с 96:67 състава на Шумен-2. Варненци поеха контрола още в самото начало на двубоя и закономерно спечелиха с близо 30 точки преднина.

26 точки за успеха записа Димитър Найденов, а с "дабъл-дабъл" завърши Красимир Димитров - 25 точки и 10 борби. За отбора на Шумен Росен Иванов също приключи с "дабъл-дабъл" - 23 пункта и 10 борби.