Младежите до 21 години също направиха равенство 1:1 с Гибралтар

Български национален отбор о футбол до 21 години
Снимка: Български футболен съюз
23:46, 11.06.2022

Младежкият национален отбор по футбол на България завърши квалификациите за европейското първенство в Грузия и Румъния през 2023 г. с разочароващо равенство 1:1 с аутсайдера в групата Гибралтар, завоювал дебютна точка през тази кампания.

Селекцията на Александър Димитров пък приключва пресявките с актив от 10 точки след 2 победи, 4 ремита и 4 загуби.

След нулево първо полувреме, в което българският тим владееше инициативата, но не успя да стигне до попадение, “лъвчетата” съумяха да открият резултата десетина минути след почивката. Попадението за нашия тим бе дело на капитана Владимир Николов, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Гибралтар и намери целта.

За съжаление в заключителните минути на срещата националите допуснаха изравнителен гол и останаха с човек по-малко. В 81-ата минута Атанас Чернев извърши нарушение срещу Дилън Пийкок в наказателното поле на българския отбор и съдията Алесандро Дудик от Швейцария посочи бялата точка, а впоследствие показа и червен картон на Чернев. Пийкок бе точен за 1:1. До края на мача и двата тима имаха шанс да стигнат до победата, но в крайна сметка нов гол не падна и равенството се запази.