Монтана 2003 с поражение от румънския шампион Сепси в третата си контрола в Букурещ

монтана 2003 загуби първата контрола румъния
09:16, 15.09.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Женският баскетболен тим на Монтана 2003 загуби от шампиона на Румъния Сепси с 41:77 (17:12, 19:6, 19:4, 22:19) в третата си проверка, която се изигра в столицата на северната ни съседка Букурещ.

Румънският състав, чийто екип носи българката Борислава Христова, натрупа преднина още преди почивката, а резултатът на полувремето бе 36:18 в полза на домакините, които до края на изпуснаха нито за момент инициативата в срещата.

Поражението бе второ за българския вицешампион в трите контроли, изиграни в Румъния. Воденият от старши треньора Преслав Пешев тим загуби от Фарул Констанца с 61:63 и направи равен с Рапид Букурещ - 69:69 в предишните две срещи.

Контролите на румънска земя са част от подготовката на баскетболистките на Монтана 2003 за предстоящия сезон в българското първенство и Адриатическата лига при жените.

Денков: 15 септември и 24 май са двата празника , които отличават България в целия свят
Как един млад директор посреща първия учебен ден?