ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

МВР установи за ден 33-ма шофьори да карат след употреба на алкохол и 15 дрогирани зад волана

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:55 мин.
У нас
сезона отпуските пътна полиция две акции лятото
Слушай новината

Полицията установи за ден 33-ма водачи, шофирали след употреба на алкохол, и още 15 - след употреба на наркотични вещества, съобщиха от МВР.

В рамките на изминалия ден от установените общо 33-ма водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 21 са шофирали след употреба от 0,5 до 1,2 промила, а други 12 - с над 1,2 на 1000, а шестима от установените водачи са отказали тестване. Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират 15 водачи, петима са отказали тестване.

В хода на специализираната полицейска операция са проверени 10 837 моторни превозни средства. Извършен е контрол на 12 615 водачи и пътници. Съставени са 2905 фиша и 653 акта за установени административни нарушения, информират от МВР.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?