Националите ни по баскет стартираха със загуба квалификациите за Евро 2021

15:17, 22.02.2020
Чете се за: 00:54 мин.
Български баскетбол
националите баскет стартираха загуба квалификациите евро 2021

Мъжкият национален отбор на България стартира със загуба в група "Н" на квалификациите за Европейското първенство по баскетбол за мъже през 2021 година.

Възпитаниците на Росен Барчовски загубиха гостуването си на Гърция с 63:73 точки.

Българският тим игра много добре в срещата, която беше доста равностойна.

През първите 10 минути българските национали имаха предимство в резултата, но в края на частта гърците вкараха четири поредни наказателни удара и направиха обрат 19:17.

В началото на втората част българите отново поведоха с 22:19, но съперниците им обърнаха 29:28 след тройка на Линос Хрисикопулос.

На почивката играчите на Гърция водеха с 40:34 и продължиха да имат предимство в резултата и през третата четвърт.

Три минути преди сирената след кош на Димитър Димитров България намали пасива си на 62:64. Гърците обаче отговориха със серия от 9:0 и поведоха със 73:62, което беше и най-голямата разлика в мача.

Националите пък до края вкараха само един наказателен удар и загубиха двубоя.

Най-резултатен за българския тим беше Димитър Димитров с 15 точки и 7 борби, Дий Бост добави 14 точки и 8 асистенции, а с 10 точки завършиха Йордан Минчев и Станимир Маринов.

За Гърция се отличиха Лефтерис Бохоридис с 19 точки и Линос Хрисикопулос с 13.

Във втория си мач от европейските квалификации България е домакин на Латвия на 24 февруари от 19.00 часа в "Арена Ботевград".

Латвийците загубиха у дома си от Босна и Херцеговина с 61:62 точки в другия мач от нашата група.

Гърция - България - 73:63 (19:17, 21:17, 14:12, 19:17)

Състав на България: Станислав Ваклинов 8, Дий Бост 14, Чавдар Костов 3, Йордан Минчев 10, Христо Захариев (Станимир Маринов 10, Александър Янев 2, Димитър Димитров 15, Божидар Аврамов 1, Павлин Иванов 0)

Още Български баскетбол

Коди Милър-Макинтайър: Направихме повече от това, което хората очакваха
20:59, 02.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
За втора поредна година Константин Костадинов подаде заявка за участие в Драфта на НБА
Чете се за: 01:25 мин.
Рилски спортист триумфира за трети пореден път с Купата на БФБ при девойките до 19 г.
13:16, 30.04.2024
Павлин Иванов записа 14 точки, но Сибиу загуби втория мач от плейофите за пето-осмо място в румънското първенство по баскетбол
07:19, 30.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.